БАЛКА

БАЛКА


Балка – є одним з найбільш затребуваних виробів з металопрокату, які використовуються в промисловому, великопанельному будівництві, так само використовуються для виготовлення перекриттів, мостових та інших опор, підвісних споруд різної складності. Основні параметри звареної конструкції: висота, довжина, товщина листа. Залежно від вище перерахованих параметрів, а також в залежності товщини стінок, полиць, ухилу граней, способу виробництва, а також інших технічних характеристик балки підлягають класифікації, згідно ДСТУ. Так, вимоги, що пред'являються до двотавровим сталевих балках, викладені в ДСТУ:

  1. за конструкцією і розмірами — ДСТУ 8239;
  2. за технічними вимогами загальними — ДСТУ  535.
Балка має високий запас міцності та еластичності, через це конструкції, виготовлені із застосуванням балок, мають високу надійність, жорсткість і стійкість до механічних пошкоджень.

Компанія «Діамет» виробляє різні види балок залежно від матеріалу, який використаний в їх виготовленні, призначення та формі кінцевого продукту.

  1. балка з вуглецевої або низьковуглецевої сталі;
  2. балка для підвісних шляхів, колонна, нормальна
  3. балка двотаврова сталева гарячекатана з ухилом граней під замовника;
  4. вузькополочна, середнеполочна або широкополочна двотаврова балка.
Перед вибором балки необхідно звернути увагу на буквене маркування, яке позначає її застосування, наприклад, М - балка для підвісних шляхів, С — балка, що використовується для армування стовбурів шахт, Б - звичайна, Ш - широкополочна, К - колонна, У - вузькополочна, та інші веди.

Одна з важливих характеристик балки є товщина стінки і розташування граней. Товщина листа може варіюватися від 8 до 50 мм, довжина конструкції може досягати 15,5 метрів, так само кут розташування граней в звичайних балках - від 6 до 12%, і в спеціальних - від 12 і до 16%.